Bezpečí pro seniory a klid pro jejich rodiny – tak můžeme shrnout práci ŽIVOTa 90. Poskytují totiž tísňovou péči, díky které se senior v nouzi (např. když upadne nebo se mu udělá špatně) jednoduše spojí s dispečinkem, kde už zařídí potřebnou pomoc. Senioři tak mohou žít plnohodnotně s jistotou, že se o ně vždy někdo postará. Tísňová péče je dostupná po celé České republice, a to 24 hodin denně. Jak to celé funguje? Nejen na to jsem se zeptala Anety Šebkové a Lenky Víznerové ze ŽIVOTa 90.
Jak představit tísňovou péči lidem, kteří o ní ještě nikdy neslyšeli?
Tísňová péče je sociální služba, kterou jsme před téměř 30 lety začali jako první v Česku poskytovat, podařilo se nám ji prosadit i do zákona o sociálních službách, a díky tomu je na ni dnes možné čerpat i příspěvek na péči. Jejím cílem je umožnit seniorům a seniorkám nebo lidem s handicapem žít v jejich vlastních domovech a cítit se tam v bezpečí. Domácí verze služby se skládá z tísňového tlačítka na ruku nebo na krk, ze zařízení, které umožňuje hlasové spojení s naším dispečinkem, a ze senzoru, který kontroluje pravidelný pohyb v bytě. Pro aktivní klientky a klienty nabízíme i tísňové tlačítko na ven.
Díky portálu Slevomat a darům od našich podporovatelů jsme doposud vybrali částku 200.000 Kč, která bude po ukončení sbírky použita na rozšíření naší Tísňové péče do dalších domácností. Pomoci zvýšit tuto částku můžete ZDE.